Kajakiem po Narwi

        Narew ma długość 484 km, z czego w Polsce wije się na odcinku 448 km, w tym przez 16 kilometrów płynie na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. W związku z tym, że  Łomża  leży  nad Narwią, grzechem byłoby nie skorzystać z  jej  uroków. Razem z rodziną chętnie wybieram  się tam gdzie piękno jest w zasięgu ręki.

Spływ rozpoczynamy z punktu widokowego w Siemieniu Nadrzecznym. Od portu w Łomży  do  miejsca  startu  spływu  jest niecałe 8 km.

Narew od strony Siemienia

Narew widoczna z punktu widokowego od strony Siemienia

     Rzeką, ze względu na jej meandry, trasa wydłuża się do 10 km. Pokonujemy ją w około 2 godziny. Płynąc  spokojnie z biegiem Narwi, wsłuchujemy się w śpiewy ptaków i podziwiamy krajobrazy. Można się zrelaksować, jeśli ktoś lubi odpoczynek na łonie natury. Samo wiosłowanie nie jest męczące bo spływamy z biegiem rzeki. Szlak wiedzie przez Siemień, Starą Łomżę, na koniec mijamy most, miejską plażę w Łomży i wpływamy do portu. Spływ uatrakcyjniły nam przelatujące bociany i czapla. (niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia).

Nad Narwią

Łódka nad Narwią

Brzegi Narwi

Brzegi Narwi

Bocianie gniazdo

Bocianie gniazdo

Widok od strony plaży

Łomża, widok od strony plaży

Widok z portu

Łomża, widok z portu

     Żałuję, że nie zdecydowaliśmy się na cały szesnastokilometrowy odcinek biegnący przez Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi. Może następnym razem.

A teraz trochę o funduszach jakie trzeba przeznaczyć na tę przyjemność.

     Wypożyczenie kajaka 7 zł za godzinę lub 30 zł za dobę. Dowóz kajaków 2 zł za kilometr, liczony jest w obie strony bez względu na liczbę przewożonych kajaków. Do Siemienia dojechać można autobusem linii nr 4. Za bilet normalny trzeba zapłacić 6,50 zł, za szkolny 5 zł. Przystanek znajdujący się najbliżej  portu jest na ulicy Rybaki. Można dojechać tam autobusem linii nr 6 lub 7.

     Jak mówi polskie przysłowie: „cudze chwalicie swego nie znacie (…)”,  moim zdaniem jeśli ktoś lubi wodę, łąki i lasy, warto wybrać taką formę aktywnego wypoczynku. Żeby się tym rozkoszować, nie trzeba nawet wyjeżdżać za granicę. Polska potrafi być zaskakująco piękna.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.