Zwiedzanie Fuerteventury- trasa III

    Trasa krótka mająca około 60 km, wiedzie z Castillo Caleta de Fuste do Betancurii  i powrót  do Castillo Caleta de Fuste.

     Trzeciego dnia zwiedzania, czekał nas krótki,  przedpołudniowy  wyjazd  do   centralnej  części  wyspy.  Zaplanowaliśmy  wizytę w  Betancurii, dawnej stolicy Fuerteventury, położonej w dolinie otoczonej ze wszystkich stron wzgórzami. Taka lokalizacja zapewniała mieszkańcom  miasta łatwiejszą obronę przed atakami piratów. W sumie zrobiliśmy około 60 km. Przejechaliśmy najbardziej krętą drogą na wyspie. Sam przejazd serpentynami przez góry  to  już  nie  lada  atrakcja.  Pierwszy  postój  zrobiliśmy w punkcie widokowym zaprojektowanym przez Cezara Manrique. Należy zjechać z trasy w  lewo by dotrzeć do Mirador Morro Velosa, na szczycie góry Tegu. Na wysokości 650 metrów nad poziomem morza niesamowicie wiało, za to z tarasu widokowego roztaczał się cudowny krajobraz. Restauracja zbudowana na szczycie wzniesienia była zamknięta.

Mirador Morro Velosa

img_1365

Z mężem na Mirador Morro Velosa

Panorama wyspy z Mirador Morro Velosa

     Nie dało się zbyt długo postać ze względu na podmuchy wiatru więc ruszyliśmy w stronę Betancurii założonej w 1404 roku, która swoją nazwę zawdzięcza francuskiemu żeglarzowi i odkrywcy Jeanowi de Betancourta. Zaraz po wjeździe na drogę prowadzącą do miasta, po prawej stronie znajdowały się dwa posągi  Ayosa i Guize.  Pomnik ten wybudowano na cześć dwóch władców wyspy.

dsc03081

Z mężem przy posągach Ayosa i Guize

     Po przeciwnej stronie drogi był punk widokowy, z który dał możliwość  spojrzenia z góry na Betancurię,  do której mieliśmy już tylko około 3 km.

dsc03086

Widok na Betancurię

     Gdy dotarliśmy do dawnej stolicy Fuerteventury, na ulicach były pustki. Przeszliśmy  pod najstarszy na wyspie Kościół Matki Boskiej z Betancurii (Iglesia de Santa Maria de Betancuria), znajdujący się w historycznym centrum miasta. Świątynia została wzniesiona w 1410 roku, zniszczyli ją  piraci berberyjscy pod koniec XVI, a odbudowano ją w początkach XVII wieku. Centrum Betancurii to moim zdaniem bardzo klimatyczna miejsce. Tworzą je białe budynki stojące przy wąskich brukowanych uliczkach.

dsc03102

W Betancurii

fuertawentra-2016-01-111

Iglesia de Santa Maria de Betancuria

dsc03103

W tle z wieżą Iglesia de Santa Maria de Betancuria

Balkon w stylu kanaryjskim

     Do hotelu wracaliśmy tą samą drogą. To był trzeci i ostatni dzień zwiedzania wyspy.

Inne wpisy poświęcone zwiedzaniu Fuerteventury:

Zwiedzanie Fuerteventury- trasa I

Zwiedzanie Fuerteventury- trasa II

o Caleta de Fuste i wypożyczaniu samochodu.

   Jeżeli postawiłabym sobie pytanie, która wyspa bardziej mi się podobała Fuerteventura czy Lanzarote?  Z pewnością odpowiedziałabym – Lanzarote. Zapraszam  do wpisów poświęconych zwiedzaniu Lanzarote.

A która wyspa podoba się Wam bardziej? Zachęcam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

  • Elżbieta Lis, 6 sierpnia 2017, 21:40

  Odpowiedz

  Lanzarote ?

   • admin, 6 sierpnia 2017, 21:54
   • Autor

   Odpowiedz

   Mamy takie samo zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.