O wypożyczaniu samochodu na Wyspach Kanaryjskich

    Wypoczynek podczas ferii zimowych 16-26 stycznia 2013 roku zaplanowałam na Wyspach Kanaryjskich, wybrałam Lanzarote. Wylot z Warszawy, punkt docelowy to Hotel w Play Blanca. Wyjazd z biurem podróży na wczasy pobytowe, ale zwiedzanie wyspy już na własną rękę. Zdecydowałam się wynająć samochód w Polsce. Po zapoznaniu się z różnymi ofertami i opiniami, wybrałam firmę Cicar (inna nazwa Cabrera Medina). Zarezerwowałam Opla Astrę z pełnym  ubezpieczeniem  na 3 dni, z dostawą,  płatnością i odbiorem w hotelu. Zapłaciłam gotówką na miejscu, nie wymagano ode mnie żadnej kaucja, ani zabezpieczenia w postaci karty kredytowej. Umówionego dnia i o określonej godzinie do holu hotelu przy recepcji przyszedł pracownik wypożyczalni samochodów, miła pani nie znająca angielskiego. Jakoś się dogadaliśmy. Przekazała nam klucze do samochodu, umowę do podpisania i mapę wyspy. Cóż więcej trzeba?  Przepraszała, że na obecną chwilę nie posiadali Opla Astry, więc w tej samej cenie zaproponowali Opla Zefirę. Nam osobiście bardzo odpowiadała taka zmiana, bowiem jeździć po wyspie mieliśmy w pięć osób. Nasz środek lokomocji na kolejne trzy dni stał już na parkingu przed hotelem, był świeżo wymyty i z ¼ paliwa w  baku.  Nie  traciliśmy  już  więcej  czasu,  ruszyliśmy w drogę. Trasy zwiedzania mieliśmy zaplanowane. Przez trzy dni objeżdżaliśmy całą wyspę. O zwiedzaniu Lanzarote można przeczytać tu. Auto sprawowało się bez zarzutu, wszystko działało sprawnie. Ostatniego dnia  przed  kolacją,  zgodnie  z  umową,  samochód  zatankowany  do  ¼ baku  zostawiliśmy na parkingu przed hotelem, a klucze w recepcji. Byliśmy bardzo zaskoczeni, że nie musieliśmy osobiście zdawać samochodu.

Przy porcie Rubicon – w tle biuro wypożyczalni Cicar

Biuro wypożyczalni Cicar przy porcie w Playa Blanca na Lanzarote

    W 2016 roku po raz kolejny skorzystałam z usług Cicar, wybierając się na wyspę Fuerteventura. Tym razem wypożyczyłam samochód na cały pobyt (od 26 stycznia do 2 lutego) z odbiorem i oddaniem na lotnisku. Jeździliśmy nim w cztery osoby. Wybrałam Opla Astrę z pełnym ubezpieczeniem i możliwością dopisania drugiego kierowcy, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Po wylądowaniu i odebraniu bagaży, jeszcze przed opuszczeniem budynku, skręciliśmy w lewo aby dojść do okienka wypożyczalni, mieszczącej się w hali głównej.  Bez  dodatkowej  opłaty,  dodaliśmy  drugiego  kierowcę.  Podpisaliśmy  dokumenty, i dokonaliśmy opłaty gotówką. Wypożyczalnia nie wymagała kaucji czy zabezpieczeń w postaci karty kredytowej. Dostaliśmy mapę wyspy i odebraliśmy klucz do naszego samochodu. Pracownica biura podała nam numer miejsca parkingowego, na którym czekało wybrane przez nas auto. Przekazała nam, że bak zatankowany jest do połowy i tyle samo mamy wlać do baku przed oddaniem samochodu. Po dokonaniu wszelkich formalności (poszło sprawnie i nie zabrało wiele czasu) wyszliśmy z budynku, przeszliśmy przez ulicę i skręciliśmy nieco w lewo, aby dotrzeć do wejścia prowadzącego na parking. Były tam schody i podejście wygodne do ciągnięcia walizek. Miejsca do parkowania samochodów należą do różnych wypożyczalni. My odszukaliśmy swoją firmę, zapakowaliśmy bagaże i udaliśmy się do hotelu. O zwiedzaniu Fuerteventury można przeczytać tu.

    W drodze powrotnej na lotnisko zatankowaliśmy samochód zgodnie z umową do połowy. Zostawiliśmy pojazd na parkingu. Podeszliśmy do tego samego okienka wypożyczalni. Oddaliśmy klucz oraz podaliśmy numer miejsca parkingowego, na którym zostawiliśmy  samochód. To były całe formalności zdania auta.

     W obu przypadkach auto można było wypożyczyć na miejscu w recepcji lub w wypożyczalniach na mieście, ale wychodziło drożej niż za taki sam model wynajmowany przez Internet, bezpośrednio na stronie biura Cicar. Jeżeli jeszcze kiedyś będę leciała na kolejną Wyspę Kanaryjską, skorzystam z usług tej samej wypożyczalni.

   I ponownie, w 2017 roku, tym razem na Teneryfie wypożyczyłam samochód w Cicar. Jak poprzednio, rezerwacji dokonałam jeszcze w Polsce, przez stronę wypożyczalni. Wynajęłam siedmioosobowego Opla Zefirę (było nas 6 osób) na cztery dni za 161 euro.

Opel Zefira wynajęty na Teneryfie

     O określonej godzinie zjawił się w hotelu pracownik biura  mówiący po  angielsku,  dopisał  gratis  drugiego  kierowcę.  Zapytał w jakiej formie chcemy płacić: gotówką  czy  kartą. Płaciłam gotówką. Po podpisaniu dokumentów wręczył mapę samochodową wyspy i klucz. Powiedział, że  w  razie jakichkolwiek kłopotów z  samochodem  powinniśmy dzwonić  do  biura  lub na  jego telefon. Poinformował, że do baku wlewać należy ropę i prosił by oddać auto z taką samą ilością paliwa, jaką w dniu wypożyczania wskazuje  strzałka. Poprosił, by w ostatnim dniu, samochód postawić na wolnym miejscu przy hotelu, a klucz zostawić w recepcji. O zwiedzaniu Teneryfy można przeczytać tu.

     Tym razem nasz samochód wyposażony był w bardzo przydatną kamerkę uruchamiającą się podczas cofania. Okazała się niezbędna, podczas wciskania się tyłem w wolne miejsca parkingowe.

Kamerka w samochodzie

     W Puerto de Santiago, biuro wypożyczalni znajduje się przy ulicy Calle la Sirena, w budynku Aparthotelu Los Dragos del Sur.

Biuro wypożyczalni Cicar w Puerto de Santiago na Teneryfie

    Moja rada. Jeżeli potrzebujecie samochodu na weekend lepiej rezerwacji dokonajcie wcześniej, a nie w ostatniej chwili w biurze. W styczniowy piątek w Puerto de Santiago nie było możliwości wynajęcia w Cicar samochodu na sobotę czy niedzielę. Wolne auta mieli dopiero na poniedziałek.

  • Dawid Sromek, 21 sierpnia 2018, 14:34

  Odpowiedz

  Dzięki! Bardzo pomógł Twój Post. W szczególności, że za tydzień wybieramy się na Fuerteventure.

   • admin, 21 sierpnia 2018, 17:19
   • Autor

   Odpowiedz

   Bardzo się cieszę. Życzę miłego pobytu.

  • Ewa, 22 sierpnia 2018, 09:58

  Odpowiedz

  Czesc! Bardzo pomocny wpis. Wlasnie planuje wyjazd na teneryfe i wypozyczenie auta. Wiesz moze Czy za zwrot w w godzinach jak 5 jest dodatkowa oplata? Czy w czasie rezerwacji internetowej podaje sie dane karty kredytowej? Nie posiadam takiej i szukam miejsca gdzie wypozycze samochod bez niej.

   • admin, 22 sierpnia 2018, 11:07
   • Autor

   Odpowiedz

   Co do karty kredytowej, raczej nie jest wymagana, płaciłam gotówką na miejscu przy odbiorze samochodu. Nie chcieli żadnych zabezpieczeń. Co do zwrotu i kosztu w innych niż godziny pracy biura, nie wiem. Najlepiej zrobić sobie symulację na ich stronie wpisując daty i godziny.

  • Dawid, 28 sierpnia 2018, 11:36

  Odpowiedz

  Witam, mam pytanko, jaka jest minimalna ilość dni wynajmu samochodu aby dostarczyli nam go do hotelu i moglibyśmy go zwrócić również w tym samym hotelu ? Costą Adeje. Pozdrawiam

   • admin, 28 sierpnia 2018, 18:03
   • Autor

   Odpowiedz

   Wypożyczyć można nawet na jeden dzień. Ja najkrócej brałam na 3. Na stronie jest cena za tydzień, ale można wpisać krótszy okres wynajmu i cena odpowiednio się zmniejsza. Za najtańszy samochód za dzień wychodzi obecnie 30 euro. Nie wiem jak jest z dostarczeniem samochodu do miejscowości, w której nie mają biura.

  • Dawid, 28 sierpnia 2018, 19:35

  Odpowiedz

  Dzieki za odpowiedź, osobiście wypożyczalem już trzy razy samochód z Cicaru. Chodziło mi głównie o dostarczenie go do hotelu poniewaz do wypożyczalni mamy około 8 km. Hotel Costą Adeje , wypożyczalnia Los Cristianos.

   • admin, 28 sierpnia 2018, 21:54
   • Autor

   Odpowiedz

   W takim razie, bez problemu dostarczą do hotelu. Dwa razy odbierałam i oddawałam samochód w hotelu.

  • Misz, 18 września 2018, 12:22

  Odpowiedz

  Bez karty kredytowej? Żadnych kaucji?platność gotówką?
  Pełne ubezpieczenie od kradzieży, wypadku, uszkodzeń?
  W październiku ruszam na wyspy, pierwszy raz wypożyczam auto i nie wiem czego się spodziewać ?

   • admin, 19 września 2018, 14:25
   • Autor

   Odpowiedz

   Tak było 3 razy na różnych Wyspach Kanaryjskich. Płaciłam gotówką i drugi kierowca był gratis. Za odbiór samochodu w hotelu nie ponosiłam dodatkowych kosztów. Rezerwowałam wcześniej przez stronę biura. Warto tak zrobić. Raz byłam świadkiem, jak turyści chcący wypożyczyć samochód usłyszeli, że nie ma na stanie. Życzę udanego wyjazdu.

  • Kamil, 27 maja 2019, 15:35

  Odpowiedz

  Wszystko się zgadza:) Również polecam Cabrera Medina/Cicar – sprawnie i tanio.
  Rezerwowałem auto przed przyjazdem na Lanzarote przez stronę Internetową. Na miejscu (Puerto del Carmen) odebraliśmy auto przy hotelu – płatność gotówką, potrzebne jedynie prawo jazdy. Po oddaniu auta, Pani w biurze nawet nie sprawdziła stanu auta – luźne podejście 🙂
  Porównywałem także reklamy innych wypożyczalni – auta z tego segmentu były droższe zazwyczaj kilka euro/dzień.

   • admin, 27 maja 2019, 16:31
   • Autor

   Odpowiedz

   Cieszę się, że wszystko się udało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.