O wypożyczaniu samochodu na Wyspach Kanaryjskich

    Wypoczynek podczas ferii zimowych 16-26 stycznia 2013 roku zaplanowałam na Wyspach Kanaryjskich, wybrałam Lanzarote. Wylot z Warszawy, punkt docelowy to Hotel w Play Blanca. Wyjazd z biurem podróży na wczasy pobytowe, ale zwiedzanie wyspy już na własną rękę. Zdecydowałam się wynająć samochód w Polsce. Po zapoznaniu się z różnymi ofertami i opiniami, wybrałam firmę Cicar (inna nazwa Cabrera Medina). Zarezerwowałam Opla Astrę z pełnym  ubezpieczeniem  na 3 dni, z dostawą,  płatnością i odbiorem w hotelu. Zapłaciłam gotówką na miejscu, nie wymagano ode mnie żadnej kaucja, ani zabezpieczenia w postaci karty kredytowej. Umówionego dnia i o określonej godzinie do holu hotelu przy recepcji przyszedł pracownik wypożyczalni samochodów, miła pani nie znająca angielskiego. Jakoś się dogadaliśmy. Przekazała nam klucze do samochodu, umowę do podpisania i mapę wyspy. Cóż więcej trzeba?  Przepraszała, że na obecną chwilę nie posiadali Opla Astry, więc w tej samej cenie zaproponowali Opla Zefirę. Nam osobiście bardzo odpowiadała taka zmiana, bowiem jeździć po wyspie mieliśmy w pięć osób. Nasz środek lokomocji na kolejne trzy dni stał już na parkingu przed hotelem, był świeżo wymyty i z ¼ paliwa w  baku.  Nie  traciliśmy  już  więcej  czasu,  ruszyliśmy w drogę. Trasy zwiedzania mieliśmy zaplanowane. Przez trzy dni objeżdżaliśmy całą wyspę. O zwiedzaniu Lanzarote można przeczytać tu. Auto sprawowało się bez zarzutu, wszystko działało sprawnie. Ostatniego dnia  przed  kolacją,  zgodnie  z  umową,  samochód  zatankowany  do  ¼ baku  zostawiliśmy na parkingu przed hotelem, a klucze w recepcji. Byliśmy bardzo zaskoczeni, że nie musieliśmy osobiście zdawać samochodu.

Przy porcie Rubicon – w tle biuro wypożyczalni Cicar

Biuro wypożyczalni Cicar przy porcie w Playa Blanca na Lanzarote

    W 2016 roku po raz kolejny skorzystałam z usług Cicar, wybierając się na wyspę Fuerteventura. Tym razem wypożyczyłam samochód na cały pobyt (od 26 stycznia do 2 lutego) z odbiorem i oddaniem na lotnisku. Jeździliśmy nim w cztery osoby. Wybrałam Opla Astrę z pełnym ubezpieczeniem i możliwością dopisania drugiego kierowcy, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Po wylądowaniu i odebraniu bagaży, jeszcze przed opuszczeniem budynku, skręciliśmy w lewo aby dojść do okienka wypożyczalni, mieszczącej się w hali głównej.  Bez  dodatkowej  opłaty,  dodaliśmy  drugiego  kierowcę.  Podpisaliśmy  dokumenty, i dokonaliśmy opłaty gotówką. Wypożyczalnia nie wymagała kaucji czy zabezpieczeń w postaci karty kredytowej. Dostaliśmy mapę wyspy i odebraliśmy klucz do naszego samochodu. Pracownica biura podała nam numer miejsca parkingowego, na którym czekało wybrane przez nas auto. Przekazała nam, że bak zatankowany jest do połowy i tyle samo mamy wlać do baku przed oddaniem samochodu. Po dokonaniu wszelkich formalności (poszło sprawnie i nie zabrało wiele czasu) wyszliśmy z budynku, przeszliśmy przez ulicę i skręciliśmy nieco w lewo, aby dotrzeć do wejścia prowadzącego na parking. Były tam schody i podejście wygodne do ciągnięcia walizek. Miejsca do parkowania samochodów należą do różnych wypożyczalni. My odszukaliśmy swoją firmę, zapakowaliśmy bagaże i udaliśmy się do hotelu. O zwiedzaniu Fuerteventury można przeczytać tu.

    W drodze powrotnej na lotnisko zatankowaliśmy samochód zgodnie z umową do połowy. Zostawiliśmy pojazd na parkingu. Podeszliśmy do tego samego okienka wypożyczalni. Oddaliśmy klucz oraz podaliśmy numer miejsca parkingowego, na którym zostawiliśmy  samochód. To były całe formalności zdania auta.

     W obu przypadkach auto można było wypożyczyć na miejscu w recepcji lub w wypożyczalniach na mieście, ale wychodziło drożej niż za taki sam model wynajmowany przez Internet, bezpośrednio na stronie biura Cicar. Jeżeli jeszcze kiedyś będę leciała na kolejną Wyspę Kanaryjską, skorzystam z usług tej samej wypożyczalni.

   I ponownie, w 2017 roku, tym razem na Teneryfie wypożyczyłam samochód w Cicar. Jak poprzednio, rezerwacji dokonałam jeszcze w Polsce, przez stronę wypożyczalni. Wynajęłam siedmioosobowego Opla Zefirę (było nas 6 osób) na cztery dni za 161 euro.

Opel Zefira wynajęty na Teneryfie

     O określonej godzinie zjawił się w hotelu pracownik biura  mówiący po  angielsku,  dopisał  gratis  drugiego  kierowcę.  Zapytał w jakiej formie chcemy płacić: gotówką  czy  kartą. Płaciłam gotówką. Po podpisaniu dokumentów wręczył mapę samochodową wyspy i klucz. Powiedział, że  w  razie jakichkolwiek kłopotów z  samochodem  powinniśmy dzwonić  do  biura  lub na  jego telefon. Poinformował, że do baku wlewać należy ropę i prosił by oddać auto z taką samą ilością paliwa, jaką w dniu wypożyczania wskazuje  strzałka. Poprosił, by w ostatnim dniu, samochód postawić na wolnym miejscu przy hotelu, a klucz zostawić w recepcji. O zwiedzaniu Teneryfy można przeczytać tu.

     Tym razem nasz samochód wyposażony był w bardzo przydatną kamerkę uruchamiającą się podczas cofania. Okazała się niezbędna, podczas wciskania się tyłem w wolne miejsca parkingowe.

Kamerka w samochodzie

     W Puerto de Santiago, biuro wypożyczalni znajduje się przy ulicy Calle la Sirena, w budynku Aparthotelu Los Dragos del Sur.

Biuro wypożyczalni Cicar w Puerto de Santiago na Teneryfie

    Moja rada. Jeżeli potrzebujecie samochodu na weekend lepiej rezerwacji dokonajcie wcześniej, a nie w ostatniej chwili w biurze. W styczniowy piątek w Puerto de Santiago nie było możliwości wynajęcia w Cicar samochodu na sobotę czy niedzielę. Wolne auta mieli dopiero na poniedziałek.

Podaję link do strony wypożyczalni samochodów: http://www.cicar.com/EN  

  • Dawid Sromek, 21 sierpnia 2018, 14:34

  Odpowiedz

  Dzięki! Bardzo pomógł Twój Post. W szczególności, że za tydzień wybieramy się na Fuerteventure.

   • admin, 21 sierpnia 2018, 17:19
   • Autor

   Odpowiedz

   Bardzo się cieszę. Życzę miłego pobytu.

  • Ewa, 22 sierpnia 2018, 09:58

  Odpowiedz

  Czesc! Bardzo pomocny wpis. Wlasnie planuje wyjazd na teneryfe i wypozyczenie auta. Wiesz moze Czy za zwrot w w godzinach jak 5 jest dodatkowa oplata? Czy w czasie rezerwacji internetowej podaje sie dane karty kredytowej? Nie posiadam takiej i szukam miejsca gdzie wypozycze samochod bez niej.

   • admin, 22 sierpnia 2018, 11:07
   • Autor

   Odpowiedz

   Co do karty kredytowej, raczej nie jest wymagana, płaciłam gotówką na miejscu przy odbiorze samochodu. Nie chcieli żadnych zabezpieczeń. Co do zwrotu i kosztu w innych niż godziny pracy biura, nie wiem. Najlepiej zrobić sobie symulację na ich stronie wpisując daty i godziny.

  • Dawid, 28 sierpnia 2018, 11:36

  Odpowiedz

  Witam, mam pytanko, jaka jest minimalna ilość dni wynajmu samochodu aby dostarczyli nam go do hotelu i moglibyśmy go zwrócić również w tym samym hotelu ? Costą Adeje. Pozdrawiam

   • admin, 28 sierpnia 2018, 18:03
   • Autor

   Odpowiedz

   Wypożyczyć można nawet na jeden dzień. Ja najkrócej brałam na 3. Na stronie jest cena za tydzień, ale można wpisać krótszy okres wynajmu i cena odpowiednio się zmniejsza. Za najtańszy samochód za dzień wychodzi obecnie 30 euro. Nie wiem jak jest z dostarczeniem samochodu do miejscowości, w której nie mają biura.

  • Dawid, 28 sierpnia 2018, 19:35

  Odpowiedz

  Dzieki za odpowiedź, osobiście wypożyczalem już trzy razy samochód z Cicaru. Chodziło mi głównie o dostarczenie go do hotelu poniewaz do wypożyczalni mamy około 8 km. Hotel Costą Adeje , wypożyczalnia Los Cristianos.

   • admin, 28 sierpnia 2018, 21:54
   • Autor

   Odpowiedz

   W takim razie, bez problemu dostarczą do hotelu. Dwa razy odbierałam i oddawałam samochód w hotelu.

  • Misz, 18 września 2018, 12:22

  Odpowiedz

  Bez karty kredytowej? Żadnych kaucji?platność gotówką?
  Pełne ubezpieczenie od kradzieży, wypadku, uszkodzeń?
  W październiku ruszam na wyspy, pierwszy raz wypożyczam auto i nie wiem czego się spodziewać 😗

   • admin, 19 września 2018, 14:25
   • Autor

   Odpowiedz

   Tak było 3 razy na różnych Wyspach Kanaryjskich. Płaciłam gotówką i drugi kierowca był gratis. Za odbiór samochodu w hotelu nie ponosiłam dodatkowych kosztów. Rezerwowałam wcześniej przez stronę biura. Warto tak zrobić. Raz byłam świadkiem, jak turyści chcący wypożyczyć samochód usłyszeli, że nie ma na stanie. Życzę udanego wyjazdu.

Dodaj komentarz