Lecę na Teneryfę – przygotowania

    Wielkimi krokami zbliżały się ferie zimowe i nadszedł już najwyższy czas, aby wybrać miejsce zimowego wypoczynku. W planach miałam kolejną Wyspę Kanaryjską, ostatecznie padło na Teneryfę.

1. Wybrałam hotel w Puerto de Santiago w południowej, cieplejszej części wyspy. Ofertę zakupiłam 9 dni przed wylotem.

2. Kolejnym krokiem było wyszukanie informacji o atrakcjach Teneryfy i ustalenie ogólnych tras zwiedzania. Zaplanowałam 3 dni zwiedzania, to znaczy Jeden cały dzień na objazd wyspy i dwa kilkugodzinne wyjazdy: na wulkan oraz na przejazd przez góry Teno, Punta de Teno, Buenavista del Norte i Garachico.

3. Następnym  etapem  była  rezerwacja  samochodu.  Po  raz  trzeci  wybrałam  Cicar. Moją opinie o firmie zamieściłam w poście O wypożyczaniu samochodu na Wyspach Kanaryjskich Wybrałam siedmioosobowego Opla Zefirę (jedziemy w 6 osób). Zarezerwowałam na 4 dni z odbiorem i oddaniem w hotelu. Jeden dzień w zapasie, bo nie jestem pewna czy objazd wyspy zrobimy w 1 dzień.

Opel Zefira wynajęty na Teneryfie

4. Wydrukowałam potwierdzenie rezerwacji z godziną odbioru i zdania auta oraz ceną wynajmu (161 euro).

5. Zabrałam się za szczegółowe rozplanowanie każdej z tras.

6. W planach mieliśmy wjazd kolejką na wulkan Teide. Kupiłam bilety na określony dzień i godzinę na stronie https://www.volcanoteide.com/en/volcano_teide/teide_cable_car/teide_cable_car. Wybrałam opcje wjazdu i zjazdu za 27 euro od osoby. Kupując bilet zaznaczyłam darmową usługę powiadamiania SMS-em, w przypadku, gdy ze względu na złe warunki atmosferyczne wstrzymane są kursy kolejki na wulkan. Dlaczego zakupiłam bilety wcześniej? Bo czytałam, że często trzeba stać około godziny, żeby kupić bilet na wjazd na szczyt wulkanu. Kupno biletu przez Internet zwalnia ze stania w kolejce do kasy biletowej.

Wulkan w chmurach

 O czym trzeba wiedzieć decydując się na zakup biletu przez Internet.                                                                                                         Bilet kupuje się na kolejne kursy kolejki, które odbywają się od 9:00 co 10 minut. Na każdy z przejazdów jest 10 miejsc. O takim zakupie trzeba pomyśleć wcześnie. Gdy ja kupowałam między 9:30 do 12:30, była wolna tylko 10:20. Pierwotnie miałam zamiar kupić na 10:30, wiec 10:20 w zupełności mnie zadowalała. Zaleca się przyjazd na parking pół godziny przed godziną odjazdu wagonika, a 10 minut wcześniej trzeba pokazać rezerwację w okienku, gdzie każdy otrzymuje bilet. Pamiętajcie z takim potwierdzeniem nie trzeba chodzić do kasy biletowej. Nie ma limitu przebywania na górnej stacji. Bilet trzeba zachować do powrotu. Jeżeli z jakichś względów nie można skorzystać z wjazdu, należy zgłosić to najpóźniej półgodziny przed planowanym kursem. Na potwierdzeniu jest numer telefonu. Wówczas potrącane jest 6 euro, a reszta jest zwracana. Jeżeli się tego nie zrobi, bilet i pieniądze przepadają. Na 30 minut przed, można też bez dodatkowych kosztów zmienić godzinę wjazdu.

 7. Wydrukowałam poświadczenie zakupu biletów, które pokazałam w budce na miejscu.

 8. Przedostatnim krokiem było pakowanie. Pamiętajcie, że na Teneryfie, zwłaszcza w styczniu spodziewać się można czterech pór roku, dlatego trzeba odpowiednio dobrać odzież. Oprócz letnich strojów, przydadzą się sweterki, na chłodniejsze wieczory i cieplejsze ubranie oraz wygodne buty na wjazd na Teide.

 9. W ostatnim kroku wydrukowałam dokumenty podróży.

 Po tym wszystkim mogłam tylko powiedzieć: Lecę na Teneryfę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.