O czym warto wiedzieć przed wjazdem na wulkan Teide na Teneryfie

     W dzisiejszym poście postanowiłam napisać kilka wskazówek dla tych, którzy planują postawić swoje stopy na Teide, a chcą się tam dostać korzystając z kolejki linowej.  Refleksje nasunęły mi się po styczniowej wizycie na wulkanie. O swoim wjeździe na Teide opisałam w poście: By zdobyć wulkan Teide.

Moje rady dla planujących zdobywanie wulkanu

1.Wjazd na wulkan najlepiej zaplanujcie jak najwcześniej, bo wtedy nie ma tłoku, są wolne miejsca parkingowe. Wagoniki ruszają od 9:00. O godzinie dwunastej była już długa kolejka do kasy biletowej i wagonika kolejki linowej, a kierowcy szukali wolnych miejsc parkingowych.

2.Wybierzcie sobie zwykły dzień tygodnia, w soboty i niedziele jest najwięcej turystów.

3.Najlepiej opłaćcie bilet na kolejkę linową jeszcze w Polsce. Wybierzcie  konkretny dzień i godzinę. Dzięki temu, na miejscu nie będziecie tracić czasu na stanie w kolejce do kasy biletowej. Tylko pamiętajcie, nie pomylcie dat. Podaję link do strony https://www.volcanoteide.com/en/volcano_teide/teide_cable_car/teide_cable_car.

4.Do pół godziny przed rezerwowanym wjazdem, możecie zmienić godzinę bez ponoszenia kosztów.

5.Kupując bilet przez Internet, zaznaczcie opcję powiadomienia SMS-em (jest bezpłatna), jeżeli z przyczyn pogodowych wagoniki nie będą jeździły, zaoszczędzicie sobie czasu na niepotrzebną podróży.

6.Ubierzcie się na tak zwaną cebulkę, nie zawsze jest tak zimno, że trzeba iść w kurtce. Podczas styczniowej wizyty na Teide, mijaliśmy osoby wędrujące w kurtkach, bluzach ale też w krótkich spodenkach i letnich bluzkach.

7.Idźcie w wygodnych butach. Na Teide widzieliśmy turystów chodzących w sandałach, adidasach czy butach trekingowych. Wydaje mi się, że adidasy w zupełności wystarczą.

8.Nie zapomnijcie okularów przeciwsłonecznych. Chodzi się ponad chmurami. Gdy na chwilę zdejmowałam okulary, to piekły mnie oczy.

9.Po wjeździe na górną stację, chwilkę odczekajcie , zanim ruszycie na szlak.

10.Zacznijcie od lżejszej, moim zdaniem, trasy 12. Jeżeli starczy wam sił tylko na nią jest szansa na lepsze widoki.

11.Idźcie spokojnie, w miarę równym tempem, jeżeli musicie róbcie krótkie postoje. Czas pobytu na górze jest nieograniczony. Zjedziecie wagonikiem, jak już nasycicie się widokami.

12.Nie pokonujcie tras na siłę, jeżeli czujecie się źle, poprzestańcie na podziwianiu widoków z tarasu przy górnej stacji. Też są super.

13.Dla odświeżenia możecie wziąć hallsa. Ja ssałam validol, też był ok.

14.Jeżeli wykupiliście bilet w dwie strony, zachowajcie go do zjazdu, potrzebny jest do otwarcia bramki.

15.Pamiętajcie ostatni wjazd na wulkan jest o godzinie 16:00, a zjazd o 17:00. To jest niewiele i wystarczy zaledwie na jedną trasę.

A teraz, ruszajcie w drogę, bo warto, a ja życzę wspaniałych wrażeń podczas wyprawy na Teide.

    • Alicja Maksymiuk, 29 stycznia 2019, 15:28

    Odpowiedz

    Dla ANI do poczytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.