W Oslo – koszty i praktyczne rady

     Jak zapewne wszystkim wiadomo, Norwegia nie należy do tanich. Wiele osób przed wyjazdem postawi sobie pytanie, czy krótki nawet pobyt, nie zrujnuje ich budżetu. Wiadomo, że wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Co dla jednych jest bardzo drogie, innym wydaje się tanie. W takim razie, ile trzeba wydać za pobyt w Oslo na 3 noce?

     Po pierwsze trzeba dostać się do Oslo. Tu koszt dotarcia jest bardzo różny. Można dolecieć z bagażem podręcznym, tanimi liniami lotniczymi  za kilkadziesiąt zł. Problem robi się z dotarciem do centrum Oslo, bo jest to bardziej kosztowne niż sam lot. Za dojazd na trasie lotnisko Oslo Torp Sandefjord – hotel lub hotel-lotnisko Oslo Torp Sandefjord trzeba zapłacić 240 NK, licząc w dwie strony 480 NK na osobę.

     Nocleg w hostelu za 3 noce w pokoju dwuosobowym, dwie stacje metra od dworca kolejowego Oslo Sentralstasjon,  813 zł za całość. W hostelu jest dostęp do kuchni, wiec ciepłe posiłki można przygotować na noclegu.

     Dobowa karta na przejazdy autobusem, metrem, tramwajem kosztuje 110 NK. Na pewno można ją kupić w sklepie NARVESEN, mieszczącym się przy dworcu kolejowym.

Sklep znajduje się po drugiej stronie ulicy, naprzeciwko wyjścia, przy którym stoi pomnik tygrysa.

     Jednodniowa Oslo Card 395 NK dająca możliwość wejścia do wielu ciekawych muzeów. można ją kupić w informacji turystycznej. O moim zwiedzaniu z wykorzystaniem karty wspominam we wpisie Jeden dzień zwiedzania Oslo z Oslo Card.

     Około 1000 NK + około 600 zł, to jest minimum jakie musimy wydać jeżeli chcemy zwiedzać stolicę Norwegii korzystając nie tylko z darmowych atrakcji oferowanych przez miasto. Jest to opcja dla wygodnych bez nocnych przejazdów, pełne dwa dni zwiedzania, nocleg w pokoju dwuosobowym. Na pewno da się taniej. Można skrócić pobyt o jedną noc jeżeli np. po zwiedzaniu będziemy chcieli wracać do Polski nocnym lotem. Dla mnie to jednak zbyt męczące.

     Moja rada, noclegu szukajcie w miarę blisko centrum, by nie tracić zbędnego czasu na przemieszczanie się.

     Dlaczego warto wybrać hostel. Bo mamy dostęp do aneksu kuchennego lub kuchni i możemy sobie sami robić posiłki, dzięki czemu obniżymy koszty pobytu. Wystarczy zapakować nieco żywności do torby podręcznej. Przywożąc jedzenie z Polski, nie martwcie się, że coś się zepsuje. W hostelach są ogólnodostępne lodówki.

Aneks kuchenny w jednym z hosteli w Oslo

     Po przyjeździe warto kupić dobowy bilet wieloprzejazdowy.  Jego zakup zwraca  się przy wykorzystaniu go minimum 4 razy. Za pojedynczy  przejazd  metrem  czy  autobusem  trzeba  zapłacić  ponad  30 NK, a dużo drożej  jeżeli będziemy  chcieli  kupić  bilet bezpośrednio u kierowcy. Ja kupiłam bilet po przyjeździe do Oslo pociągiem z Bergen. Tego samego dnia dojechałam do hostelu, pojechałam wieczorem pod operę i wróciłam na nocleg. Kolejnego dnia pojechałam do centrum, parku Vigeland, na ten sam bilet wróciłam jeszcze do hostelu. W sumie z biletu skorzystałam 7 razy. Opis darmowych atrakcji, które da się zobaczyć jednego dnia w Darmowe atrakcje Oslo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.