O wypożyczaniu samochodu w Bergen

     Jeżeli przylecieliście do Bergen samolotem, a macie ochotę zobaczyć fiordy, lodowiec czy wejść na Preikestolen, możecie korzystać z wycieczek organizowanych na miejscu lub wynająć samochód. Mi bardziej odpowiada ta  druga opcja, chociaż wypożyczenie samochodu nie jest tanie. Samochód można odebrać np. na lotnisku. Pod koniec czerwca 2018 roku, za trzy dni wynajęcia Opla Astra lub podobnego, w wypożyczalni Sixt trzeba było zapłacić 1380 zł. W tym było dodatkowe pełne ubezpieczenie wysokości 286 zł.

Pełne Ubezpieczenie obejmuje:

  • koszty uszkodzenia karoserii lub części mechanicznych samochodu
  • opłatę za unieruchomienie (utratę przychodów w okresie naprawy samochodu, gdy nie może on być wypożyczany)
  • podstawowe opłaty za taksówkę i holowanie w wyniku awarii lub wypadku
  • koszty bezpośrednio związane z zatrzaśnięciem kluczyka(-ów) w wynajętym samochodzie lub ich zgubieniem
  • dowolną kwotę pobieraną przez wypożyczalnię w związku z warunkami ubezpieczenia od kradzieży
  • opłaty administracyjne wypożyczalni związane z dowolnym z powyższych punktów

     Dodatkowo za przejazdy trzeba uiścić opłaty przy zwrocie samochodu. Jeżeli nie zejdą do chwili oddania będą ściągnięte z karty kredytowej później.  Przy wynajęciu samochodu zablokowana została na karcie kredytowej suma 3000 zł na poczet wkładu własnego w razie kradzieży lub uszkodzenia auta. Jeżeli nie dojdzie do takich incydentów kwota po kilku dniach zostanie odblokowana. A jeżeli doszłoby do takiej sytuacji, pobrana opłata zostanie zwrócona po otrzymaniu jej od firmy ubezpieczającej samochód.

     Podana cena wynajmu obejmuje nieograniczoną liczbę bezpłatnych kilometrów. Jest to ważne, jeżeli planujecie sporo jeździć. My przez 3 dni pokonaliśmy około 1100 km.

     Pamiętajcie, do wypożyczenia samochodu potrzebna jest karta kredytowa MasterCard lub Visa i musi byś wystawiona na nazwisko głównego kierowcy. Przy wypożyczeniu wymagane jest też prawo jazdy. Nie akceptowane są karty prepaid. Za kolejnych kierowców trzeba dodatkowo zapłacić. W wypożyczalni Avis jest to 50 NK za dodatkowego kierowcę, za jeden dzień.

     Przy odbiorze samochodu z wypożyczalni Sixt, okazało się, że na stanie nie  było  Opla Astra, zaproponowano więc,  oczywiście w tej samej cenie, inny  lepszy  samochód,  Volvo V40 Cross  Country.

     Okazało się, że to nowy  samochód,  jeszcze  przed pierwszym  przeglądem.  Był  wyposażony w aktualną nawigację i sprawdził się super.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.