Co robić w Sharm El Sheikh wieczorem?

Wiele osób, jadąc na wypoczynek do Egiptu, wybiera pobyt w Sharm El Sheikh ze względu na liczne rafy koralowe. W dzień, na aktywnych, czekają liczne wycieczki po bliższej i dalszej okolicy. Na nielubiących opuszczać hoteli i ceniących sobie błogie lenistwo czeka plaża lub opalanie przy basenie oraz korzystanie z animacji hotelowych.  Jednak nie każdy obiekt oferuje tego typu rozrywki. Co w tej sytuacji robić wieczorem? Oto kilka propozycji dla tych, którzy nie chcą spędzać wieczorów tylko na terenie hotelu.

W Sharm El Sheikh  byłam kilkukrotnie na przełomie lat 2011-2019 i zauważyłam, że miasto cały czas się rozwija, by sprostać oczekiwaniom licznych turystów. Znajdziecie tu atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. We wpisie wspomnę o kilku dzielnicach znajdujących się w różnych częściach miasta. Bez względu na to, gdzie będzie wasz hotel, możecie do nich dojechać taksówką lub za kilka dolarów hotelowym busem, bowiem wiele hoteli organizuje takie przejazdy swoim gościom. Zazwyczaj odbywają się wieczorem, bo właśnie wtedy ożywia tam życie. W takim razie, gdzie wieczorem możecie spędzić czas. Macie wybór wśród kilku słynnych dzielnic: Old Market, Naama Bay czy Soho.

Meczet w Old Market
Naama Bay
Soho

Old Market

Najstarsza dzielnica Sharm El Sheikh z bazarem, na którym kupicie wszystko, między innymi: lokalne przyprawy, herbaty, olejki, papirusy, shishe, ręczniki i niestety, wiele pamiątek made in China. Poza zakupami Old Market ma  dodatkową atrakcję, meczet Al-Sahaba z dwoma minaretami wysokości ponad 70 m. O zmroku jest on bardzo ładnie podświetlony.

Możecie wejść do środka. Mężczyźni zrobią to bez problemu. Kobiety muszą włożyć długą sukmanę zakrywającą całe ciało i zakryć głowę chustą . Taki strój można wypożyczyć w informacji turystycznej  znajdującej się po lewej stronie wejścia do meczetu. Ja nie skorzystałam z tej okazji, do środka wszedł tylko mąż. Jak w każdym meczecie, tak i tu, chodzi się bez butów. Jeżeli nie lubicie chodzić boso po dywanach wyściełających podłogi, weźcie ze sobą dodatkową parę skarpetek.

W meczecie

Podczas mojego styczniowego pobyty w Old Market trafiliśmy na ulicznych artystów. Wieczorny wypad raczej dla dorosłych.

Pokaz tańca Derwiszy na ulicach w Old Market


Naama Bay

Wybierając się do Naama Bay, możecie liczyć, jak w każdej innej dzielnicy Sharm El Sheikh, na zakupy. Oprócz zakupów czekają tu na Was liczne nocne kluby, dyskoteki, restauracje, w których zjecie np. ryby, owoce morza czy wypalicie shishę. W niektórych  z nich jest muzyka na żywo.

Znajdziecie tu Hard Rock Cafe czy KFC.

Hard Rock Cafe w Naama Bay

W Naama Bay  jest sklep duty free, gdzie jeszcze na drugi dzień po przyjeździe możecie zrobić zakupy. Wieczorny wypad polecam raczej dorosłym.

Soho

Soho to nowoczesna, niewielka dzielnica budząca się do życia o zmroku.

W Soho wieczorem
W Soho wieczorem

By wejść na jej teren, trzeba przejść kontrolę osobistą z przeglądaniem torebek oraz przejściem przez bramkę. Tak Egipcjanie dbają teraz o bezpieczeństwo turystów. Kilka lat temu takich obostrzeń nie było. Na terenie głównej uliczki stoją liczne rzeźby zwierząt i postaci ludzkich.

Soho – Sharm El Sheikh

Wśród nich odnajdziecie Marylin Monroe oraz  Flipa i Flapa znany duet z amerykańskich komedii pierwszej polowy XX wieku.

Flip i Flap w Soho
Marylin Monroe w Soho

W Soho, po zmroku, o pełnych godzinach, odbywają się kilkunastominutowe pokazy tańczących fontann. Ten pokaz światła i dźwięku przyciąga wielu turystów. Ta atrakcja jest darmowa.

Pokaz tańczących fontann

Znajdziecie tu też sklepy z pamiątkami,  bar Sushi z opcją płacisz i jesz ile chcesz. Na terenie Soho jest sztuczne lodowisko.

Lodowisko

Wieczorny wypad dla dorosłych i dzieci. W dzień jest tam niemal pusto. W Soho znajdziecie też liczne sklepy z pamiątkami.

Sklep ze skórami

Hollywood

W Sharm El Sheikh jest centrum rozrywki, atrakcja może mało egipska, ale najbardziej odpowiednia dla rodzin z dziećmi. To Hollywood z sylwetkami dinozaurów i postaci z filmów oraz karuzelami. Tam nie byłam. Widziałam nieco tylko z okien autobusu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.