W Argassi

Argassi uważane jest za jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na Zakynthos. Wymieniana jest obok Alikanas, Keri,  Laganas i Planos. Ta turystyczna wioska położona jest na wschodnim wybrzeżu wyspy u podnóża wzgórza Skopos. Z Argassi do lotniska jest około 6 km, do placu Solomos znajdującego się w stolicy wyspy, zaledwie 4 km. I to niewątpliwie jest zaletą tej miejscowości. Do Zakynthos można dojść pieszo lub za kilka euro dojechać turystyczną kolejką na kołach. Jej trasa wiedzie wzdłuż brzegu morza. Przystanek w stolicy wyspy jest przy placu Salomona.  O tym co  można zobaczyć w mieście przeczytacie we wpisie: O kilku atrakcjach Zakynthos.

Kilka słów o miejscowości

Argassi to niewielka miejscowość, która liczy około 700 mieszkańców. Znajdują się tam liczne, mniejsze i większe hotele i apartamenty, sklepy, markety, tawerny i bary. Znajdziecie tam wypożyczalnie samochodów, biura podróży, a wśród nich znane na całej wyspie i godne polecenia biuro oferujące różnorodne wycieczki, nie tylko po Zakhyntos i co ważne, z polskim personelem. Organizowane są one w większych lub mniejszych grupach. Jeżeli pójdziecie pytać o wycieczkę,  nie martwcie się jeżeli Wasza znajomość języka angielskiego jest słaba, tam bez problemu porozumiecie się po polsku.

Plaża

Nie zachwyciła mnie. Według mnie jest to jedna ze słabszych plaż nadmorskich jakie widziałam. Niemal do samej linii brzegowej porastała ją trawa, a morze wyrzucało na brzeg liczne glony. Mimo, że bardzo lubię morskie kąpiele, tu jakoś nie miałam na nie ochoty. Wolałam odpoczynek nad hotelowym basenem. Kąpałam się na innych, dużo ładniejszych plażach, które znajdują się na wyspie, a niektóre znajdziecie bardzo blisko Argassi. Kilka z nich wymieniłam we wpisie  Plaże na Zakynthos.  Uroku miejskiej plaży dodają ruiny rzymskiego mostu wystające z morza. Ten charakterystyczny element miejscowości, szczególnie ciekawie prezentuje się o zachodzie słońca. Z plaży widać też panoramę stolicy wyspy.

Kościół

W Argassi jest niewielki kościółek pod wezwaniem świętego Eustachiusza. Obok  świątyni stoi dzwonnica. Niestety był zamknięty i nie udało mi się wejść do wnętrza.

Podsumowując, Argassi  to dobry punkt wypadowy do zwiedzania wyspy, nie polecam jeżeli Waszym głównym celem pobytu są kąpiele w morzu i pobyt na plaży.

 1. Odpowiedz

  Ciekawa jestem jak ogólnie odbierasz wyspę. Czy bardzo zatłoczona, zabudowana hotelami i ruchliwa. Znajdzie się tam spokojne mieścinki i malownicze wioski>

   • admin, 6 lipca 2019, 10:09
   • Autor

   Odpowiedz

   Wyspa podobała mi się. Jeżeli chcesz spokoju, trzeba omijać najbardziej znane miejscowości turystyczne, gdzie stoją hotele. Spokojne, senne wioski znajdziesz wewnątrz Zkynthos. Warto wypożyczyć samochód i objechać samemu. Ja osobiście polecam.

 2. Odpowiedz

  Dzięki za wskazówki! Właśnie się wybieram:)))

   • admin, 1 lipca 2020, 09:50
   • Autor

   Odpowiedz

   Życzę miłego odpoczynku i wielu wrażeń, daj znać po powrocie jak było.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.